
Een e-bike is een goede vervanging voor de auto, voor een woon-werkreis of voor een bezoek aan de stad.

06 15 24 19 70
Met gemak leg je 15 kilometer af zonder bezweet of uitgeput aan te komen. Met de actie ‘probeer een e-bike’ kunnen geïnteresseerden een week lang gratis een e-bike proberen bij een fietshandelaar in de buurt.
Voor de dijkverzwaring in Arcen zijn bijna alle ruim 20 bouwmachines en voertuigen elektrisch. Voor de betonmixers van Terraq, met vestigingen in Venlo en Maastricht, was dit nog niet mogelijk. Wel rijden ze op de duurzame brandstof HVO100. De mixers zelf zijn elektrisch aangedreven.
Vanaf 27 januari 2026 kun je weer de subsidie AanZET aanvragen voor de aanschaf of financial-lease van een nieuwe emissieloze vrachtwagen. Tijdens de laatste ronde was er al op de eerste dag meer subsidie aangevraagd dan dat er budget beschikbaar was. Dien je aanvraag dus op tijd in; vanaf 21 januari 2026 kun je deze in concept klaarzetten.
Het centrum van Venlo krijgt een zero-emissiezone voor bestel- en vrachtauto’s per 1 januari 2027. Dit lijkt nog ver weg, maar als je nu een nieuwe bestel- of vrachtauto koopt, moet deze uitstootvrij zijn om in 2027 het centrum van Venlo in te kunnen. Laat je dus goed informeren over de regels en over de alternatieven die je hebt.
Tom Jacobs
Programmamanager
+31 (0)6 55 23 98 86
tom.jacobs@trendsportal.nl
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van alle ontwikkelingen!